Plusy zakupu opon zimowych przed chłodnymi miesiącami
Zakup opon zimowych przed sezonem może być sporą oszczędnością oszczędność. Dzięki temu, że nie musimy spieszyć się i korzystać z pierwszych ofert, jakie znajdziemy, możemy spokojnie przeglądać propozycje i odnaleźć najlepsze okazje, które w zimie prawdopodobnie już dawno przepadną. Zwiększony popyt w sezonie wpływa na wzrost cen oraz wydłużenie czasu dostaw. Opony zimowe w przystępnych cenach można znaleźć na stronie https://www.sklepopon.com/opony/zimowe. Dzięki wcześniejszemu zakupowi opon zimowych można przygotować się na spadki temperatur i możliwe opady.
Warto przy tym podkreślić, że jazda na letnich oponach zimą to ogromne ryzyko. Charakterystyka bieżnika i materiałów wykorzystywanych w takich modelach nie jest dostosowana do wymagań, które stawiają opady śniegu i niskie temperatury. Aby zapewnić odpowiednią przyczepność, niezbędne będą opony zimowe lub całoroczne z certyfikatem 3PMSF. Z właściwie dobranym ogumieniem można liczyć na sprawne pokonywanie tras na dowolnej nawierzchni, bezpieczne wchodzenie w zakręty oraz krótką drogę hamowania. W efekcie będziemy w stanie zwiększyć bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Z czym wiąże się zakup opon zimowych przed sezonem?
Zakup opon zimowych przed sezonem może pozwolić zaoszczędzić sobie nerwów, związanych z oczekiwaniem na dostawę i umawianiem szybkiej wymiany w sytuacji, gdy pogoda jesienią załamie się znienacka. Jednocześnie trzeba pamiętać o konieczności ich przechowywania w odpowiednich warunkach. Ogumienie należy trzymać w bezpiecznym miejscu do momentu, gdy przyjdzie czas na wymianę. Najlepszym wyborem będą ciemne, suche i chłodne pomieszczenia. Dodatkowo należy zadbać o ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak rozcięcia czy wgniecenia. Na stan ogumienia negatywnie wpłyną także skrajne temperatury. Co więcej, ogumienie nie może mieć bezpośredniego kontaktu z chemikaliami – takimi jak rozpuszczalniki, smary, oleje czy paliwo.
Jeśli mamy opony wraz z felgami, można stawiać je na sobie w poziomej pozycji. Należy jednak zadbać o to, aby nie występowała w niej duża wilgoć, która może negatywnie wpłynąć na oponę. Ważne jest również to, aby opony nie stały pionowo. Długotrwałe ułożenie ich w takiej pozycji może przyczyniać się do powstania odkształceń, które bezpośrednio wpływają na wydajność opony oraz jej wytrzymałość.
W przypadku przechowywania opon bez felg kategorycznie nie można ich wieszać. W ten sposób znacznie wzrasta ryzyko pojawienia się uszkodzeń, które nie tylko zmniejszają żywotność opony, lecz także mogą powodować kolizje na drodze. Do magazynowania opon warto wykorzystywać specjalne worki, które zwiększą poziom ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.
Kiedy należy zmienić opony na zimowe?
Po zakupieniu zimówek letnią porą należy trochę poczekać. Optymalny moment zmiany opon to moment, gdy zaczną się opady śniegu lub średnia temperatura dobowa spadnie poniżej 7°C. Następuje to najczęściej na przełomie października i listopada. Warto śledzić prognozy pogody i wybrać się do wulkanizatora nieco wcześniej. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu.
Dobrze przygotowane i przechowywane opony zimowe są gotowe na zmianę, gdy tylko temperatury zaczną spadać. Ważne jest to, żeby stale kontrolować pogodę. Nie można za szybko zmienić opon. Nie stanie się im nic złego, jeśli kilka dni pojeżdżą w wyższej temperaturze, jednak lepiej oszczędzać je na mroźniejsze i chłodniejsze dni – dzięki temu możemy zadbać o ich trwałość, użytkując je w warunkach, do których zostały stworzone.
Opony zimowe najczęściej bez przeszkód posłużą przez kilka sezonów. To jednorazowy wydatek na lata, który najlepiej zaplanować wcześniej. Warto stawiać na opony sprawdzonych marek, tworzone z mieszanek gumowych wysokiej jakości, o odpowiedniej odporności na zniszczenie.
Artykuł sponsorowany